ازدواج

نامه  یک دختر خانم زیبا خطاب به رئیس شرکت امریکائی ج پ مورگان نامه‌ای بدین مضمون نوشته است  
 
 
می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم.من 25 سال دارم و بسیار زیبا ، با سلیقه و خوش‌اندام هستم. آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم.شاید تصور کنید که سطح توقع من بالاست ، اما حتی درآمد سالانه یک میلیون دلار در نیویورک هم به طبقه متوسط تعلق دارد چه برسد به 500 هزار دلار.خواست من چندان زیاد نیست. هیچ کس درآنجا با درآمد سالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟ سئوال من این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟چند سئوال ساده دارم:1- پاتوق جوانان مجرد کجاست ؟2- چه گروه سنی از مردان به کار من می‌آیند ؟3- چرا بیشتر زنان افراد ثروتمند ، از نظر ظاهری متوسطند ؟4- معیارهای شما برای انتخاب زن کدامند ؟
 امضا ، خانم زیبا
 
و اما جواب مدیر شرکت مورگان :
نامه شما را با شوق فراوان خواندم. درنظر داشته باشید که دختران زیادی هستند که سئوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهید در مقام یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کنم :درآمد سالانه من بیش از 500 هزار دلار است که با شرط شما همخوانی دارد ، اما خدا کند کسی فکر نکند که اکنون با جواب دادن به شما ، وقت خودم را تلف می‌کنم.از دید یک تاجر ، ازدواج با شما اشتباه است ، دلیل آن هم خیلی ساده است : آنچه شما در سر دارید مبادله منصفانه "زیبائی" با "پول" است. اما اشکال کار همینجاست : زیبائی شما رفته‌رفته محو می‌شود اما پول من ، در حالت عادی بعید است بر باد رود. در حقیقت ، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زیبائی شما نه. از نظر علم اقتصاد ، من یک "سرمایه رو به رشد" هستم اما شما یک "سرمایه رو به زوال".به زبان وال‌استریت ، هر تجارتی "موقعیتی" دارد. ازدواج با شما هم چنین موقعیتی خواهد داشت. اگر ارزش تجارت افت کند عاقلانه آن است که آن را نگاه نداشت و در اولین فرصت به دیگری واگذار کرد و این چنین است در مورد ازدواج با شما. بنابراین هر آدمی با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نیست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار می‌گذاریم اما ازدواج نه. اما اگر شما کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود (می توانید کالاهایی مثل شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری و ... را در نظر بگیرید) آن وقت احتمالا این معامله برای من هم سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با مشخصات شما باشم. در هر حال به شما پیشنهاد می‌کنم که قید ازدواج با آدمهای ثروتمند را بزنید ، بجای آن ، شما خودتان می‌توانید با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاری ، فرد ثروتمندی شوید. اینطور ، شانس شما بیشتر خواهد بود تا آن که یک پولدار احمق را پیدا کنید.امیدوارم این پاسخ کمکتان کند.
امضا  رئیس شرکت ج پ مورگان
/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ا.قدردان

درووووود بر شما نمیدانم اولین باراست آمدم ؟؟؟ اگر آری پس خوش اومدم خیلی ازت ممنونم به خاطر مطلبه جالبت اما تو پروفایلت خواندم فقط برای خنداندن آمدی !!!!!!!!!!!![تعجب] اینجا باید بگم بعضیا عصبانی میشنااااا !!! راستی این جواب رو همه نمیدن بعضی از آقایون معیارشون با این آقا متفاوته و متاسفم برای این خانم که فقط فکر میکنه که زیباست و تازه همین را برای یک خانم کافی میدونه. راستی اگر زیبایی فقط ملاک آقایان باشد که تا حالا نمونده بودی آخه[نیشخند] حالا همون پولدار بی عقلشم که میخواست تا حالا اومده بود !!! و مهمترین چیزی که باید بگم اینه که زیبایی برای آقایان یا خانمها آن زیباییست که ماندنیست نه زیبایی ظاهر ضمنا معلوم نیست که شما کماکان ثروتمند بمانی آقای سرمایه دار و میرسیم به مثله معروفمان [نیشخند] به ثروتت نناز به شبی بنده [گل][گل][گل] به زیباییت نناز به تبی بنده [گل][گل][گل]

اذر

والا راست میگه دیگه.قشنگ بود مرسی[ماچ]

سوگند

خوب جوابشو داد من نمیدونم چرا اینا فک میکنن ک زیبایی همه چیزه؟؟؟؟؟ ممنون[ماچ]

باران

عجب جواب دندان شکنی بود[نیشخند]ممنونم از انتخابتون[دست][گل]

نازنین

[قهقهه]خوب شد اینو زدی از بلاتکلیفی درومدیم

baran

اونکـــه باورت دارد یک قـــــــــدم جلوتر از کســــــی است که دوستت دارد .. گوتـــــــــه ..[گل][قلب]

realboy

خیلی باحاله جوابه ترکونده

پروانه

سلام ممنونم از زحمتی که واسه شاد کردن دیگران میکشین همیشه شاد باشید و سلامت

پانیذ

_______________%% _______________%% ______________%%% _____________%%%%% ____________%%%%%% _____________%%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%% _____________%%%__%% _____________%%%__%__% _____________%%%___%__% _____________%%%___%___% _____________%%%___%___% _______%%____%%%__%____% ______%__%__%%%%%%____%% ______%___%%_____%____%% _______%____%%%%%____%% ________%___________%% _________%_________%% _________%%آپممممم%% ________%%_________%%% _______%%___ بدو ____%%% ______%%______________%% _____%%________________%% _____%%_________________%% _____%%%________________%% ______%%_______________%%% _______%%%____________%%% _________%%%%________%%% ___________%%%%%%%%% آپممممممممممم زود بااش بيا!!!!! نظر يادت نره!

آرام

jaleb bood! ama adam ye jooraee delesh migire ina ro mikhoone