خاطرات یک دختر دانشجو

دوشنبه اول مهر:امروز روز اولی است که من دانشجو شده ام. شماره ی کلاس را از روی برد پیدا کردم. توی کلاس هیچ کس نبود، فقط یک پسر نشسته بود. وقتی پرسیدم «کلاس ادبیات اینجاست؟» خندید و گفت:بله، اما تشکیل نمی شه(!)و دوباره در مقابل تعجبم گفت که یکی دو هفته ی اول که کلاس ها تشکیل نمی شود و خندید.با اینکه از خندیدنش لجم گرفت، اما فکر کنم او از من خوشش آمده باشد؛ چون پرسید که ترم یکی هستید یا نه. گمانم می خواست سر صحبت را باز کند و بیاید خواستگاری؛ اما شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد نخندد!

دو هفته بعد، سه شنبه:امروز دوباره به دانشگاه رفتم. همان پسر را دیدم از دور به من سلام کرد، من هم جوابش را ندادم. شاید دوباره می خواست از من خواستگاری کند. وارد کلاس که شدم استاد گفت:”دو هفته از کلاس ها گذشته، شما تا حالا کجا بودید؟” یکی از پسرهای کلاس گفت:«لابد ایشان خواب بودن.» من هم اخم کردم. اگر از من خواستگاری کند، هیچ وقت جوابش را نمی دهم چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد طعنه نزند!

چهارشنبه:امروز صبح قبل از اینکه به دانشگاه بروم از اصغر آقا بقال سر کوچه کیک و ساندیس گرفتم او هم از من پرسید که دانشگاه چه طور است؟ اما من زیاد جوابش را ندادم. به نظرم می خواست از من خواستگاری کند، اما رویش نشد. اگر چه خواستگاری هم می کرد، من قبول نمی کردم؛ آخر شرط اول من برای ازدواج این است که تحصیلات شوهرم اندازه ی خودم باشد!

جمعه:امروز من خانه تنها بودم. تلفن چند بار زنگ زد. گوشی را که برداشتم، پسری گفت: خانم میشه مزاحمتون بشم؟ من هم که فهمیدم منظورش چیست اول از سن و درس و کارش پرسیدم و بعد گفتم که قصد ازدواج دارم، اما نمی دانم چی شد یخ کرد و گفت نه و تلفن را قطع کرد. گمانم باورش نمی شد که قصد ازدواج داشته باشم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم خجالتی نباشد!

سه هفته بعد شنبه:امروز سرم درد می کرد دانشگاه نرفتم. اصغر آقا بقال هم تمام مدت جلوی مغازه اش نشسته بود، گمانم منتظر من بود. از پنجره دیدمش. این دفعه که به مغازه اش بروم می گویم که قصد ازدواج ندارم تا جوان بیچاره از بلاتکلیفی دربیاید، چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم گیر نباشد!

سه شنبه:امروز دوباره همان پسره زنگ زد؛ گفت که حالا نباید به فکر ازدواج باشم. گفت که می خواهد با من دوست شود. من هم گفتم تا وقتی که او نخواهد ازدواج کند دیگر جواب تلفنش را نمی دهم، بعد هم گوشی را گذاشتم. فکر کنم داشت امتحانم می*کرد، ولی شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم به من اعتماد داشته باشد!

چهارشنبه:امروز یکی از پسرهای سال بالایی که دیرش شده بود به من تنه زد؛ بعد هم عذرخواهی کرد، من هم بخشیدمش. به نظرم می*خواست از من خواستگاری کند، چون فهمید من چه همسر مهربان و با گذشتی برایش می*شوم؛ اما من قبول نمی*کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم حواسش جمع باشد و به کسی تنه نزند!

جمعه: امروز تمام مدت خوابیده بودم؛ حتی به تلفن هم جواب ندادم، آخر باید سرحرفم بایستم. گفته بودم که تا قصد ازدواج نداشته باشد جواب تلفنش را نمی دهم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم مسئولیت پذیر باشد!

دوشنبه:امروز از اصغرآقا بقال 2 تا کیک و ساندیس گرفتم. وقتی گفتم دو تا، بلند پرسید چند تا؟ من هم گفتم دو تا. اخم هایش که تو هم رفت فهمیدم که غیرتی است. حالا مطمئنم که او نمی تواند شوهر من باشد. چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم غیرتی نباشد، چون این کارها قدیمی شده!

پنچ شنبه: امروز دوباره همان پسره تلفن زد و گفت قصد ازدواج ندارد، من هم تلفن را قطع کردم. با او هم ازدواج نمی کنم؛ چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم هی مرا امتحان نکند!

دوشنبه: امروز روز بدی بود. همان پسر سال بالایی شیرینی ازدواجش را پخش کرد. خیلی ناراحت شدم گریه هم کردم ولی حتی اگر به پایم هم بیفتد دیگر با او ازدواج نمی کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم وفادار باشد!

شنبه: امروز یک پسر بچه توی مغازه ی اصغرآقا بقال بود. اول خیال کردم خواهرزاده اش است، اما بچه هه هی بابا بابا می گفت. دوزاریم افتاد که اصغرآقا زن و بچه دارد. خوب شد با او ازدواج نکردم. آخر شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زن دیگری نداشته باشد!

یکشنبه: امروز همان پسری که روز اول دیدمش اومد طرفم. می دانستم که دیر یا زود از من خواستگاری می کند. کمی که من و من کرد، خواست که از طرف او از دوستم “ساناز” خواستگاری کنم و اجازه بگیرم که کمی با او حرف بزند. من هم قبول نکردم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم چشم پاک باشد!

ترم آخر : امروز هیچ کس از من خواستگاری نکرد. من می دانم می ترشم و آخر سر هم مجبور می شم زن اکبرآقا مکانیک بشوم.

/ 14 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داملا

بیمزه

زهرا

از نظر من برو درباره ی اصغر آقا مکانیم هم یه تحقیقی کن. اگه شانس تو باشه...فکر نکنم مجرد باشه. یه سری هم به ما بزن... [خداحافظ]www.zmt.blogfa.com

سینا

مرسی که رنگ رو عوض کردی[نیشخند] شرمنده اون روز عصبانی بودم! [گل]

پیشوک

سلام خیلی با حال بود . دخترا که همیشه اینجوری فکر می کنن شکی نیست. اما پسرا هم دست کمی ندارن ها!!!!!!!!!!!!!! تمام دخترای عالم بهشون پیشنهاد دادن....

فرزاد

داداش آدرس این دختر خانم بده به من من قصد ازدواج دارم[چشمک]

ل

خیلی بیمزه بود باید طنزشو بیشتر میکردی

دل مرده

یه روز پاییز رو پله های دانشگاه نشسته بودیم مثل روزای قبل در حال حرف زدن بودم که یه عده پسر رو بروی ما بودن واونها هم با هم حرف میزدن که نگاهم بهش افتاد تاحالا ندیده بودمش یا اگرم دیده بودمش برام یکی بود مثل بقیه ،نگاهم با نگاهش شروع شد اما فوری هردومون چشمامونو انداختیم دوباره که اومدم نگاهش کنم دیدم داره نگام میکنه،روزا پشت هم میگذشت و علاقه ام بهش زیاد تر می شد هرکجا هم و می دیدیم بهم نگاه می کردیم کم کم دوستای نزدیکمونم این و فهمیده بودن.بچه ی درس خونی به نظر میومد چون سر همه کلاساش حاضر میشد.ترم تموم شدو تابستان اومد فکر اینکه 3ماه نبینمش عذابم میداد بالاخره با همه دلتنگیا گذشت.ترم جدید شروع شد تقریبا هر روز می دیدمش دیگه سر کلاساش نمی رفت هرجا من بودم اونم اونجا بود وبلعکس.کم کم مطمئن شدم دوسش دارم اما یکم شک داشتم اون من و دوست داشته باشه که اینم نگرانی های دوست داشتن بود و طبیعی به نظر میومد.امتحانای آخر ترم بود که به دلیل یه مشکل مجبور شدم باهاش حرف بزنم اون روز خیلی عصبانی بودم و تو اولین برخوردو صحبت گند کاشتم و باهاش بد حرف زدم و کاملا مشخص بود خیلی ناراحت شده،به خاطر همین دوستم و فرستادم تا بهش

nashenas

like[لبخند]

nashenas

like[لبخند]

nashenas

like[لبخند]